Samsung 55" S90H Series 4K UHD HDR OLED Vision AI Tizen OS Smart TV (QN55S90HAEXZC) - 2026
Best Buy
Loading Inventory...
Samsung 55" S90H Series 4K UHD HDR OLED Vision AI Tizen OS Smart TV (QN55S90HAEXZC) - 2026 in Brampton, ON
By SAMSUNG
Best Buy
By SAMSUNG
Loading Inventory...
55-inch 4K Ultra HD OLED screen displays crisp, clear visuals for a truly immersive experience OLED HDR+ enhances brightness and contrast for dynamic images Glare Free technology helps minimize screen reflections NQ4 AI Gen3 Processor optimizes performance for superior picture and sound quality Experience smooth, fluid gameplay with up to 165Hz refresh rate Vision AI Companion adds smart functionality with One UI Tizen Bluetooth 5.3 connectivity offers flexible device pairing
- Product Condition: Brand New
- Series: S90H
- Model Year: 2026