LG C4 42" C4 Series 4K UHD HDR OLED evo webOS Smart TV (OLED42C4PUA) - 2024
Best Buy
Loading Inventory...
LG C4 42" C4 Series 4K UHD HDR OLED evo webOS Smart TV (OLED42C4PUA) - 2024 in Brampton, ON
By LG
Best Buy
By LG
Loading Inventory...
Brightness Boosting technology magnifies each individual pixel for luminous quality that shines with every detail Experience crisp, smooth imagery from a 0.1ms response time and 120Hz (Up to 140Hz) refresh rate to let you game without any blurring or tearing NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium, and VRR further improve gaming quality Whether you game on consoles or on the cloud, the LG Game Dashboard and Game Optimizer put all the control at your fingertips Browse all your favourite streaming apps and let LG Channels connect you to 100+ free channels of sports, fitness, cooking, and more Four HDMI 2.1 inputs allow you to plug in all the devices you need The LG OLED Evo C4 blends into the background with an almost invisible bezel for a seamless look. When you're finished watching, display paintings, photos and other content to blend the LG OLED evo C4 into your space
- Product Condition: Brand New
- Model Year: 2024